Yhteistyö Cervin kanssa on luottamuksen arvoinen

Isännöitsijä Johan Nyholmin mukaan ilmanvaihto on aina tapetilla ja työskentely ihmisten kodeissa, asettaa korkeat vaatimukset työn tekijöille ja työlle. Olemme tehneet hänen isännöimiinsä kohteisiin ilmanvaihdon puhdistustöitä ja huoltoja jo pitkään. Muutamissa kohteissa on myös modernisoitu ilmanvahtoa asentamalla uudet energiaa säästävät laitteet ja venttiilit.

Lue mitä isännöitsijä kertoo yhteistyöstä Cervin kanssa

 

Aiheeseen liittyvät artikkelit

Ilmanvaihto Modernisointi Referenssi

Uutisvirta

28.9.2026

Modul-Kanava valittiin Orsapin vuoden toimittajaksi

Cerviin kuuluva Modul-Kanava Oy on saanut merkittävän tunnustuksen pitkäjänteisestä ja laadukkaasta yhteistyöstään. Palkinnon myöntänyt Orsap Oy on suomalainen meriteollisuuden toimittajayritys, joka toteuttaa vaativia laivojen sisustus- ja LVI-kokonaisuuksia sekä avaimet käteen -toimituksia kansainväliseen laivanrakennusteollisuuteen

3.8.2026

Toimivat olosuhteet syntyvät kokonaisuudesta – miten LTO, ilmanvaihto ja jäähdytys tukevat toisiaan?

Ilmanvaihto, lämmöntalteenotto ja jäähdytys eivät ole erillisiä järjestelmiä, vaan ne vaikuttavat jatkuvasti toisiinsa. Kun talotekniikkaa tarkastellaan kokonaisuutena, voidaan parantaa sisäolosuhteita, vähentää energiankulutusta ja ehkäistä toistuvia häiriöitä. Data auttaa tunnistamaan poikkeamat, mutta paras lopputulos syntyy, kun se yhdistetään käytännön talotekniseen asiantuntemukseen.

6.7.2026

Anturiteknologian hyödyntäminen IV-säädössä – mitä uutta data kertoo? 

Anturiteknologia tuo ilmanvaihdon säätöön jatkuvaa näkyvyyttä. Se auttaa ymmärtämään, miten kiinteistö toimii arjessa eri käyttötilanteissa, eikä vain yksittäisen huoltokäynnin hetkellä. Kun data yhdistetään asiantuntijan arvioon, ilmanvaihtoa voidaan säätää tarkemmin, sisäilmaa parantaa ja energiankulutusta optimoida.